Pomoc

Tematy pomocy

Czy korzystanie z serwisu jest bezpieczne?

Staramy się, aby korzystanie z serwisu było jak najbardziej bezpieczne. Aby zapewnić wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa stosujemy specjalne mechanizmy i procedury. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie serwisu oraz w polityce prywatności.

Jak się zarejestrować i po co?

Aby przeglądać i wyszukiwać publikowane w Serwisie ogłoszenia rejestracja nie jest konieczna. Jeśli jednak jesteś zainteresowany dodawaniem własnych ogłoszeń do publikacji w naszym portalu, to gorąco zapraszamy do rejestracji.

Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym należy podać kilka podstawowych informacji o sobie, takich jak imię, nazwisko, miasto lub miejscowość zamieszkania oraz wybrać dla siebie login, czyli identyfikator konta użytkownika w serwisie. Do formularza rejestracyjnego należy również wprowadzić adres email, na który zostanie wysłany specjalny odnośnik umożliwiający aktywację utworzonego konta użytkownika. Na podany w trakcie procesu rejestracji adres email wysyłane są wszelkie powiadomienia informujące o Twojej aktywności w serwisie.

Kto może oglądać profile zarejestrowanych użytkowników i czego może się o nich dowiedzieć?

Do profilów zarejestrowanych użytkowników mają dostęp zarówno goście serwisu jak również inni zarejestrowani użytkownicy. Goście widzą wyłącznie login oraz ewentualny obrazek zarejestrowanych użytkowników, natomiast zarejestrowani użytkownicy mogą mieć dostęp także do innych informacji o profilu użytkownika, w zależności od ustawień, jakich dany użytkownik dokonał we własnym profilu i wynikających z tego ograniczeń widoczności informacji.

Kto może dodawać ogłoszenia do publikacji w serwisie?

Ponieważ nieustannie walczymy ze spamem, niewiarygodnymi treściami ogłoszeń oraz staramy się zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa korzystania z serwisu, dodawać ogłoszenia do publikacji w serwisie mogą wyłącznie uprzednio zarejestrowani użytkownicy, którzy prawidłowo dokonali aktywacji konta.

Dodawanie ogłoszenia do publikacji - formularz nowego ogłoszenia

Formularz dodawania nowego ogłoszenia do publikacji

Aby dodać nowe ogłoszenie do publikacji, po uprzednim zalogowaniu się do Serwisu, należy skorzystać z odpowiedniego formularza.

Pola formularza zależy wypełnić według poniższych wskazówek.

Kategoria nadrzędna

Należy wybrać najbardziej pasującą do ogłoszenia kategorię nadrzędną. Wybranie kategorii nadrzędnej skutkuje przebudowaniem listy wyboru kategorii ogłoszenia, znajdującej się w następnym polu formularza.

Kategoria

Należy wybrać najbardziej pasującą do ogłoszenia kategorię. Warto dobrze przemyśleć wybór, gdyż wybranie niewłaściwej kategorii zmniejsza szanse skuteczności ogłoszenia.

Zalecane jest zawężenie ilości dostępnych kategorii w liście wyboru poprzez uprzedni wybór odpowiedniej kategorii nadrzędnej.

Lokalizacja

Należy wybrać najbardziej pasującą do ogłoszenia lokalizację. Zarejestrowani użytkownicy i goście serwisu szukający ogłoszeń mają możliwość ograniczenia wyników do wybranej lokalizacji. Podanie właściwej lokalizacji może być bardzo pomocne dla szukających.

Tytuł

Odpowiednio dobrany tytuł znacznie zwiększa efektywność ogłoszenia. Dobrze wybrany tytuł powinien być krótki, zwięzły i konkretny.

Cena

Niektóre kategorię uwzględniają możliwość ustalenia ceny w ogłoszeniu. Jednak niezależnie od tego, podanie ceny nie jest obowiązkowe, nawet w tych kategoriach, które oferują taką możliwość.

Krótki opis

Krótki opis ogłoszenia powinien zawierać streszczenie rozszerzonej zawartości ogłoszenia. Krótki opis widoczny jest w listingach ogłoszeń.

Treść

Do sporządzania treści ogłoszenia służy znajdujący się w polu treści edytor wizualny. Treść ogłoszenia to najważniejsza jego część, a wyświetlana jest ona po przejściu do zawartości wpisu.

Obrazek

Odpowiednio dobrany obrazek podnosi wizualną atrakcyjność ogłoszenia i może znacznie przyciągnąć uwagę odbiorców treści. Dozwolone są wyłącznie obrazki .jpg o wadze od 5Kb do 3Mb. Dopuszczalna rozdzielczość (zarówno szerokość, jak i wysokość): od 100px do 1024px

Po utworzeniu ogłoszenia istnieje możliwość dodania kolejnych 5 obrazków do galerii ogłoszenia.

Telefon kontaktowy

Jak wynika z wielu badań statystycznych, podanie telefonu kontaktowego do ogłoszenia znacznie zwiększa wiarygodność treści i podnosi efektywność ogłoszenia.

Kontakt poprzez formularz w portalu

Jeśli zaznaczysz tą opcję, wówczas osoba zainteresowana ogłoszeniem będzie miała możliwość skontaktowania się z Tobą poprzez formularz kontaktowy w portalu.

Galeria obrazków ogłoszenia

Galeria obrazków ogłoszenia to bardzo istotna funkcja serwisu, która umożliwia dodanie maksymalnie 5 dodatkowych obrazków do ogłoszenia, oprócz obrazka głównego. Dodatkowe obrazki mogą mieć większą rozdzielczość niż obrazek główny.

Aby dodać obrazki do galerii, po zapisaniu ogłoszenia, z poziomu panelu ogłoszeń użytkownika należy przejść do galerii ogłoszenia i skorzystać z udostępnionych w niej narzędzi.

Edytowanie galerii obrazków ogłoszenia (dodawanie i usuwanie obrazków) możliwe jest do momentu dodania ogłoszenia do publikacji.

Ogłoszenia wyróżnione bezpłatnie

Ogłoszenia wyróżnione wyświetlają się w pierwszej kolejności i mają bardziej atrakcyjny wygląd na listach.

Możesz bezpłatnie wyróżnić niektóre z Twoich ogłoszeń. Ilość Twoich ogłoszeń, które mogą zostać bezpłatnie wyróżnione wzrasta proporcjonalnie do ilości Twoich aktywnych ogłoszeń w danym okresie.

Aby bezpłatnie wyróżnić ogłoszenie należy skorzystać z narzędzi autora ogłoszenia, dostępnych w sekcji Moje Ogłoszenia po zalogowaniu się w portalu.

Ogłoszenia dodane ponownie do publikacji tracą ewentualne wyróżnienie i w razie potrzeby należy je samemu dodać w opisany powyżej sposób.

Jak zwiększyć widoczność własnych ogłoszeń w sieci internet

Ilość treści znajdujących się w sieci internet jest dziś radykalnie imponująca, wręcz nieobliczalna, astronomiczna! Z tego powodu często trudno jest nam znaleźć to czego szukamy i bardzo ciężko jest odpowiednio wypromować własne treści.

Na szczęście istnieje kilka sprawdzownych i skutecznych sposobów na przebicie się przez nieskończone ilości krążących po sieci informacji.

Aby opublikowane przez Ciebie w naszym serwisie ogłoszenia stały się jak najbardziej widoczne dla wyszukiwarek internetowych, warto przejść do zawartości własnych ogłoszeń i skorzystać z widocznych tam narzędzi sieci społecznościowych.

Im więcej udostępnien w sieciach społecznościowych, tym bardziej widoczna staje się dana treść dla sieciowych wyszukiwarek.

Efekty udostępnień w mediach społecznościowych mogą być, już po krótkim czasie, pozytywnie zaskakujące!

Rangi użytkowników

Użytkownikom serwisu przydzielane są specjalne rangi, zwiazane z ich aktywnością w portalu. Generalnie rzecz ujmując, im więcej użytkownik publikuje ogłoszeń, tym wyższa staje się jego ranga w portalu.

Obecnie w serwisie aktywne są następujące rangi użytkowników:

Ilość ogłoszeń Ranga
10 koniczyna.png
20 rumianek.png
30 mak.png